Przejdź do treści
slajder1
slajder2
slajder3
slajder4
slajder5
Przejdź do stopki

HUMINE - CYFROWE LEKCJE ZS PROSZOWICE. CZ.4

Treść

Siła geniuszu - lekcja języka angielskiego

W ramach lekcji języka angielskiego uczniowie klasy 3AP LO przygotowywali notatki na temat Isaaca Newtona, wykorzystując wirtualną tablicę Padlet.

Agnieszka Bartoszek

Efekt Dopplera - lekcja fizyki

Na lekcji fizyki uczniowie klasy 3BP LO za pomocą aplikacji Phyphox badali efekt Dopplera. Zbliżając i oddalając źródło dźwięku obserwowali zmiany częstotliwości.

Beata Słaby

Blogi: systemy zarządzania treścią - lekcja informatyki

Internet pozwala szybko, efektywnie i efektownie dzielić się z innymi zainteresowaniami i pasjami. Jedną z form jest autorski blog. Prowadzenie bloga wyzwala kreatywność i rozwija umiejętności medialne. Blog może być także artystycznym portfolio - wystarczy, że autor bloga publikować będzie ciekawe artykuły, wiersze, zdjęcia, rysunki, filmy czy inne dzieła. W sieci dostępne są narzędzia, tzw. systemy zarządzania treścią (CMS), z których można korzystać za darmo: np. Blogger. W ramach zajęć informatyki w klasach I LO uczniowie realizowali projekt, polegający na wykorzystaniu narzędzia CMS do prowadzenia strony WWW o różnej tematyce. Linki do stron uczniowie zamieścili na wirtualnej tablicy – Padlet.

 

Agnieszka Głowicka-Polkowska

 

Obserwacja mikroskopowa tkanek roślinnych - lekcja biologii  

Na zajęciach biologii w klasie IB LO uczniowie przygotowywali, a następnie obserwowali na mikroskopie optycznym preparaty tkanek roślinnych . Obrazy utrwalali przy pomocy aparatu cyfrowego smartfona. Zdjęcia oglądane następnie na dużym ekranie telewizora dały możliwość dokładniejszej analizy budowy anatomicznej roślin.

Anna Kozerska-Stanek

Sztukoteka - lekcja języka polskiego

Sztukoteka to działania uczniów realizowane na lekcjach języka polskiego. Młodzież zafascynaowana sztuką realizując zainteresowania i pasje, przedstawia kolegom z pozostałych klas inspirujące dzieła malarskie i rzeźbę przybliżając ich historię i znaczenie w kulturze światowej. Sztukoteka stanowi doskonałą bazę do pracy w ramach lekcji kulturowych. Aktywizuje młode pokolenie do działań twórczych.

Małgorzata Słaby
Anna Gruszka
Katarzyna Porębska

Programowanie robotów - lekcja informatyki

Ostatnie lekcje informatyki w roku szkolnym 2021/22 poświęcamy na programowanie robotów SkriBot. Początkujący uczniowie wykorzystują w tym celu smartfon i aplikację do programowania bloczkowego, uczniowie na bardziej zaawansowanym poziomie programują roboty w języku C++ z wykorzystaniem gotowych bibliotek lub „czystym” kodzie.

Rafał Kołton

 

 

 

276399