MAJĄ OLIMPIJSKĄ WIEDZĘ O „SOLIDARNOŚCI”… ETAP WOJEWÓDZKI IX EDYCJI „OLIMPIADY SOLIDARNOŚCI. DWIE DEKADY HISTORII”

Dwoje uczniów reprezentowało Zespół Szkół im. Bartosza Głowackiego w Proszowicach w etapie wojewódzkim konkursu „Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii”.

"Konkurs „Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii” to największy i najbardziej rozpoznawalny ogólnopolski konkurs historyczny dla uczniów szkół średnich w Polsce. Organizatorem Olimpiady jest Fundacja Centrum Solidarności.

W egzaminie wojewódzkim w Muzeum AK w Krakowie , który polegał na rozwiązaniu testu z wiedzy historycznej obejmującej lata 1970-1990, wzięli udział uczniowie liceów i techników z Małopolski.