"GWIEZDNY KRĄG" - XVIII EDYCJA OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY O UNII EUROPEJSKIEJ – ETAP SZKOLNY W ZS PROSZOWICE

14 marca 2023 r. odbył się w Zespole Szkół im. Bartosza Głowackiego w Proszowicach szkolny etap Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej.

Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Unii Europejskiej „Gwiezdny Krąg” jest projektem realizowanym od 2004 roku. Jest jedyną Olimpiadą w Polsce realizowaną wspólnie przez Komisję Europejska Przedstawicielstwo w Polsce oraz Biuro Parlamentu Europejskiego w Polsce.

Celem Olimpiady jest popularyzowanie wiedzy o Unii Europejskiej, w szczególności: jej systemu instytucjonalnego, procesu integracji europejskiej, unijnych polityk, prawa i europejskich wartości oraz ogólnej wiedzy o Europie i państwach członkowskich UE.