Przejdź do treści
slajder1
slajder2
slajder3
slajder4
slajder5
Przejdź do stopki

PODZIĘKOWANIE DLA ZS PROSZOWICE ZA UDZIAŁ W AKCJI "PRZERWA NA CZYTANIE"

PODZIĘKOWANIE DLA ZS PROSZOWICE ZA UDZIAŁ W AKCJI

Treść

Zespół Szkół im. Bartosza Głowackiego w Proszowicach otrzymał podziękowanie oraz certyfikat międzynarodowy oraz krajowy za udział w akcji "Przerwa na czytanie".

Oficjalnie ogłaszamy, że zeszłoroczny rekord został pobity o ponad 200 tysięcy osób! NOWY REKORD w liczbie osób czytających na przerwie wynosi 578 TYSIĘCY 433 OSÓB!

Po raz siódmy w Polsce i trzeci na świecie odbyło się wielkie święto czytelników i książek - Przerwa na czytanie - bicie rekordu w czytaniu na przerwie.

Do akcji zgłosiły się 2882 placówki, prawie tysiąc więcej niż w zeszłym roku. Tegoroczna akcja odbyła się w 2667 instytucjach w Polsce i 22 innych państwach. Rekord bili też uczniowie w 9 szkołach w Irlandii, 6 w USA, 5 na Litwie, 4 w Belgii, 3 placówkach w Wielkiej Brytanii i Szkocji, Francji, w Ukrainie, w Niemczech i Holandii. Poza tym było naprawdę bardzo światowo bowiem przyłączyły się szkoły Polskie z Maroka, Norwegii, Izraela, Rosji, Portugalii, Włoch, Węgier, Grecji, Danii, Rumunii, Egiptu, Austrii, Japonii a nawet szkoła w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

268140