ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI W ZS PROSZOWICE

„Kto nie szanuje i nie ceni swojej przeszłości, ten nie jest godzien szacunku teraźniejszości, ani prawa do przyszłości”

(Józef Piłsudski)

10 listopada 2022 r. cała społeczność Zespołu Szkół im. Bartosza Głowackiego w Proszowicach pamiętając o Polkach i Polakach, dzięki którym 104 lata temu nasz kraj odzyskał niepodległość, wzięła udział w akademii pt. „Niepodległa”.

Podczas szkolnej uroczystości  wyróżniono uczniów klas mundurowych dyplomem wzorowego kadeta oraz wręczono medale uczestnikom Turnieju Strzeleckiego Mundurowych zorganizowanego przez Burmistrza Gminy i Miasta Proszowice w rocznicę odzyskania Niepodległości.

Zważywszy, że wolność nie jest dana raz na zawsze, o czym przekonuje nas wojna w Ukrainie, pamiętajmy o Bohaterkach i Bohaterach, którzy gotowi byli oddać swoje życie, aby powstała Niepodległa Rzeczpospolita.