UCZNIOWIE KLAS MUNDUROWYCH W DOWÓDZTWIE ELITARNYCH JEDNOSTEK WOJSKA POLSKIEGO

UCZNIOWIE KLAS MUNDUROWYCH  W DOWÓDZTWIE ELITARNYCH JEDNOSTEK WOJSKA POLSKIEGO

Uczniowie I i III klasy mundurowej mieli możliwość zwiedzenia sali tradycji Wojsk Specjalnych, gdzie ppłk rez. Grzegorz Proskura przybliżył historię i dzień dzisiejszy Wojsk Specjalnych.

Żołnierze tego rodzaju wojsk na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat uczestniczyli w kilkunastu  międzynarodowych misjach i operacjach najwyższego ryzyka  realizowanych m.in. w Kosowie, Macedonii, Iraku, w rejonie Zatoki Perskiej, w Kongo, Pakistanie i Afganistanie. Służba żołnierzy wojsk specjalnych opiera się na fundamentalnym systemie wartości, zgodnie którym żołnierz-operator jest najbardziej istotną częścią tych wojsk. Ten system wartości dodatkowo wzbogaca i wzmacnia głęboki szacunek komandosów do historii i tradycji, jakie dziedziczą poszczególne jednostki.