PRZERWA NA CZYTANIE W ZS PROSZOWICE

Społeczność Zespołu Szkół im. Bartosza Głowackiego w Proszowicach kolejny raz włączyła się w akcję „Przerwa na czytanie”, zorganizowaną przez Bibliotekę Pedagogiczną Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim.

Akcja „Przerwa na czytanie” została zorganizowana w ramach obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”. Główną ideą projektu jest promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, zachęcenie do sięgania po książkę w każdym miejscu i czasie. Do bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie przystąpili uczniowie Liceum Ogólnokształcącego oraz Technikum wraz z nauczycielami - ogółem 354 osoby.

Z pewnością pobiliśmy szkolny rekord – rok temu w akcji wzięło udział 165 osób. Czy zostanie pobity ubiegłoroczny ogólnopolski rekord w liczbie osób czytających na przerwie? Szczegółowe wyniki zostaną opublikowane w grudniu 2022 r.