ŻOŁNIERZE SZKOLĄ KLASY MUNDUROWE

18 października 2022 r.  żołnierze 5 batalionu dowodzenia z Krakowa szkolili uczniów klas mundurowych. Słoneczna pogoda pozwoliła na przeprowadzenie zajęć w terenie na szkolnych obiektach sportowych. Zwłaszcza dla uczniów I klasy mundurowej, którzy po raz pierwszy mieli możliwość uczestniczenia w zajęciach prowadzonych przez wojskowych instruktorów, było to duże przeżycie.

Na punktach nauczania żołnierze uczyli młodzież budowy oraz składania i rozkładania broni, zakładania masek przeciwgazowych oraz strzelania na urządzeniu treningowym „CYKLOP”. Uczniowie trenowali również sposoby pokonywania terenu różnymi sposobami.

Ponadto kandydaci do szkolnego pocztu sztandarowego zostali przeszkoleni z wybranych elementów „Ceremoniału Wojskowego” przez podoficera kompanii honorowej 5 batalionu dowodzenia.