SPOTKANIE Z FUNKCJONARIUSZAMI SŁUŻB WIEZIĘNNICTWA

Planowanie ścieżki edukacyjnej, podobnie jak i drogi kariery zawodowej jest niezmiernie ważnym elementem w życiu młodego człowieka. Związanie się ze Służbą Więzienną to wybór na lata. O tym, dlaczego warto podjąć to wyzwanie, i dlaczego będzie to dobra decyzja opowiadali uczniom Zespołu Szkół im. Bartosza Głowackiego w Proszowicach funkcjonariusze krakowskiego aresztu.

Podczas spotkania, funkcjonariusze zaprezentowali uczniom historię więziennictwa. Przedstawiono, jak wygląda procedura przyjęcia do Służby Więziennej, praca za murami więziennymi, ścieżki awansu, możliwości osobistego kształcenia i realizowania swoich pasji życiowych. Wyjaśniono, co składa się na wynagrodzenie funkcjonariusza oraz różnego rodzaju świadczenia, m.in. socjalne, mieszkaniowe czy mundurowe. Uczniowie wykazali duże zainteresowanie, a ciekawość zaowocowała wieloma pytaniami, na które funkcjonariusze z chęcią odpowiadali.

251975