SIĘGAJCIE PO TO, CO NAJWYŻEJ ...POŻEGNANIE ABSOLWENTÓW 2022

W piątek, 29 kwietnia 2022 roku, uczniowie klas trzecich Liceum Ogólnokształcącego oraz klasy czwartej Technikum pożegnali się z murami proszowickiego Zespołu Szkół im. Bartosza Głowackiego. Teraz przed nimi egzamin maturalny.

W okolicznościowym przemówieniu Dyrektora szkoły – Pani mgr Doroty Król nie zabrakło podziękowań dla młodzieży za wysokie wyniki w nauce, liczne sukcesy w konkursach i olimpiadach na szczeblu powiatu, województwa czy kraju. Abiturienci, którzy uzyskali najwyższą średnią ocen odebrali świadectwa z wyróżnieniem. Obecny na uroczystości Starosta Powiatu Proszowickiego Pan Krystian Hytroś zwrócił się do abiturientów z przesłaniem, by w dorosłym życiu „sięgali po to, co najwyżej.”

Wychowawcy klas – mgr Agnieszka Bartoszek (IIIAG), mgr Anna Kozerska-Stanek (IIIBG) oraz mgr Marzena Piwowarska (IVT) wręczyli uczniom nagrody książkowe i pamiątkowe dyplomy - w podziękowaniu za zaangażowanie w olimpiadach, konkursach, zawodach sportowych oraz wzorową postawę uczniowską.

Uroczystość uświetnił program artystyczny – etiuda choreograficzna przygotowana przez abiturientów oraz koleżanki i kolegów z klas młodszych.

Teraz młodzież będzie miała kilka dni odpoczynku, ale już 4 maja uczniowie ponownie zasiądą w ławkach, by napisać najważniejszy egzamin w swoim dotychczasowym życiu – egzamin maturalny.

252001