RAZEM PILNUJEMY POLSKI. DEFILADA UCZNIÓW KLAS MUNDUROWYCH WOJEWÓDZTWA MAŁOPOLSKIEGO

28 kwietnia 2022 roku uczniowie klas mundurowych Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół im. Bartosza Głowackiego w Proszowicach uczestniczyli w wyjątkowym wydarzeniu - defiladzie klas mundurowych województwa małopolskiego.

Defilada uczniów klas mundurowych była demonstracją uczuć patriotycznych młodych ludzi świadomych swoich obowiązków wobec Polski i odpowiedzią na przyjęcie przez Sejm Rzeczpospolitej Polskiej ustawy o obronie Ojczyzny.

Wydarzenie rozpoczęła uroczysta Mszą Św. na Wawelu. Stamtąd wyruszyła Defilada ulicą Grodzką na krakowski Rynek, następnie ulicami: Szewską, Podwale, Piłsudskiego, Al. 3 Maja aż do Parku Miejskiego im. H. Jordana.

Organizatorem wydarzenia był Małopolski Kurator Oświaty. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Minister Edukacji i Nauki , Prezydent Miasta oraz Rzecznik Praw Dziecka.