MATEMATYCZNE KANGUROWANIE. XXXI MIĘDZYNARODOWY KONKURS "KANGUR MATEMATYCZNY"

MATEMATYCZNE KANGUROWANIE. XXXI MIĘDZYNARODOWY KONKURS

17 marca 2022 r. po raz kolejny grupa uczniów przystąpiła do matematycznych zmagań w XXXI Międzynarodowym Konkursie "Kangur matematyczny".

„Kangur Matematyczny” – konkurs matematyczny dla uczniów szkół podstawowych i średnich. Konkurs wywodzi się z Australii, gdzie został rozpropagowany przez Petera O'Hallorana. W 1990 r. Kangur odbył się po raz pierwszy w Europie i za sprawą francuskich matematyków został rozpropagowany w wielu krajach świata. W czerwcu 1995 roku został wpisany do kalendarza imprez UNESCO, a od kilkunastu lat odbywa się pod patronatem RADY EUROPY. „Kangur Matematyczny” w niezawodny sposób integruje młodzież świata, bowiem tym samym dniu uczniowie 93 krajów rozwiązują te same zadania, a laureaci mają możliwość wędrówki po świecie. Konkursy tego typu są sprawdzoną na świecie formą szerokiej popularyzacji matematyki wśród młodzieży szkolnej i przyczyniają się do zmiany niechętnego do niej stosunku.