CZYTANIE NA "ONLINE"

CZYTANIE NA

„Czytanie na online” to szkolna akcja zainicjowana przez nauczycieli polonistów i biblioteki szkolnej. Ma na celu popularyzowanie czytania wśród uczniów, ale też lokalnej społeczności.

Przygotowane przez uczniów i nauczycieli recenzje ostatnio przeczytanej książki (spoza kanonu lektur obowiązkowych) są regularnie publikowane na szkolnym fanpage. Ilość nadsyłanych recenzji dowodzi, że młodzież Zespołu Szkół im. Bartosza Głowackiego w Proszowicach to aktywni czytelnicy. Posty publikowane na szkolnym Facebooku, rekomendujące czytanie konkretnych książek, docierają do znaczącej liczby użytkowników portalu społecznościowego. Lajki, które zyskują świadczą, że podjęta inicjatywa ma nie tylko wymiar edukacyjny, ale i społeczny.