PRZEPISUJEMY TOLKIENA

Z okazji 130. rocznicy urodzin J.R.R. Tolkiena, Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Wawer m.st. Warszawy zainicjowała ogólnopolską akcję „Przepisujemy Tolkiena”, polegającą na przepisywaniu wybranych fragmentów jego dzieł. W grudniu 2021 r. młodzież naszej szkoły przyłączyła się do tego działania.

Należało przepisać ręcznie (w języku angielskim) wybraną stronę tekstu z jednego z dzieł Tolkiena. Naszej szkole przydzielono 36-tą stronę „Hobbita” w oryginale. Zadania podjęła się młodzież aktywnie działająca w sekcji dekoracyjnej Samorządu Uczniowskiego.

Przepisane fragmenty, odesłane do organizatorów, będą połączone z fragmentami przepisanymi przez uczniów innych polskich szkół, tworząc tym samym unikalne egzemplarze ręcznie przepisanych dzieł Tolkiena.