VIII MEMORIAŁ IM. GEN. BRONI WŁODZIMIERZA POTASIŃSKIEGO

1 października 2021 roku w Krakowie odbył się VIII Memoriał im. gen. broni Włodzimierza Potasińskiego.

Memoriał poświęcony jest pamięci gen. broni Włodzimierza Potasińskiego, Dowódcy Wojsk Specjalnych, który zginął tragicznie w katastrofie smoleńskiej. Patronat nad imprezą objęła Pani Marta Murzańska-Potasińska oraz Dowódca Wojsk Specjalnych. Organizatorem Memoriału jest Wojskowe Stowarzyszenie Кultura - Turystyka - Obronność, przy wydatnej pomocy Dowództwa Komponentu Wojsk Specjalnych, Jednostki Wojskowej NIL oraz Klubu Wojsk Specjalnych. 11 zespołów reprezentujących wybrane instytucje i jednostki wojskowe oraz szkoły prowadzące klasy wojskowe z terenu Małopolski, rywalizowało w trzech konkurencjach: pływanie, strzelanie oraz bieg przełajowy na dystansie 5 kilometrów.

Naszą szkołę dzielnie reprezentowali uczniowie klasy 2A: Patryk Michalski, Kacper Wójcik i Artur Makola (najmłodsi uczestnicy Memoriału). Po bardzo trudnych zmaganiach zajęli 5 miejsce. Drobna kontuzja jednego z zawodników przeszkodziła naszym reprezentantom w walce o lepsze miejsce. Uczestnicy Memoriału zobowiązali się do intensywnego treningu i walki o puchar w przyszłym roku.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom zawodów.

mjr Arkadiusz Kania