ŻOŁNIERZE SZKOLĄ KLASY MUNDUROWE

W dniu 21.10.2021 r. żołnierze 5 batalionu dowodzenia z Krakowa szkolili uczniów klas mundurowych w naszej szkole.

Słoneczna pogoda pozwoliła na przeprowadzenie zajęć w terenie na szkolnych obiektach sportowych. Zwłaszcza dla uczniów 1 klasy mundurowej, którzy po raz pierwszy mieli możliwość uczestniczenia w zajęciach prowadzonych przez wojskowych instruktorów, było to duże przeżycie. Na punktach nauczania żołnierze uczyli młodzież budowy oraz składania i rozkładania broni, ładowania i rozładowania magazynka, nawiązywania łączności, zakładania odzieży ochronnej, budowy granatów, była również możliwość rzucania granatem szkolnym. Uczniowie wszystkich klas z dużym zaangażowaniem uczestniczyli w zajęciach i mimo zmęczenia szeroki uśmiech gościł na ich twarzach przez cały czas.

mjr Arkadiusz Kania

252021