DECYZJA JURY JEDNOGŁOŚNA – GRAND PRIX DLA UCZENNICY ZS PROSZOWICE W XI OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE LITERACKIM IM. ANNY MARKOWEJ – 2024

Uczennica klasy drugiej Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół im. Bartosza Głowackiego w Proszowicach Mariia Kandaurova zdobyła Grand Prix  XI Konkursu Literackiego im. Anny Markowej.

5 laureatów wyłoniła Kapituła XI Konkursu Literackiego im. Anny Markowej. Przyznała też 4 wyróżnienia i jedną nagrodę specjalną. Uroczysta gala odbyła się w środę, 13 czerwca 2024 r., w auli Wydziału Filologicznego Uniwersytetu w Białymstoku.

W tegorocznej edycji konkursu, której mottem był tytuł wiersza Anny Markowej „Opowiedz”, wzięło udział 101 uczniów z całej Polski, a także – po raz pierwszy – z zagranicy. Uczestnicy zgłaszali prace w kategorii poezja i proza.

Grand Prix Kapituła Konkursu przyznała - jednogłośnie - Marii Kandaurovej, uczennicy Zespołu Szkół im. Bartosza Głowackiego w Proszowicach, za utwór prozatorski pt. „Po wszystkich moich kieszeniach zawsze jest porozrzucane dzieciństwo…”