KOLEJNE PRELEKCJE W RAMACH PATRONATU KLAS MEDIALNYCH W WYŻSZEJ SZKOLE ZARZĄDZANIA I BANKOWOŚCI W KRAKOWIE

W ramach współpracy Zespołu Szkół im. Bartosza Głowackiego w Proszowicach z Wyższą Szkołą Zarządzania i Bankowości w Krakowie uczniowie klas medialnych uczestniczyli w prelekcji na uczelni. Tym razem uczniowie naszych klas połączyli teorię z praktyką. Pierwsza prelekcja dotyczyła bezpieczeństwa w sieci.

W czasie spotkania słuchacze dowiedzieli się o psychologicznych uwarunkowaniach uzależnienia od Internetu. Poznali rodzaje i charakterystyki tego zjawiska. Ponadto przedstawione zostały sposoby jego przeciwdziałania.

Część praktyczna obejmowała warsztaty o tym, jak bezpiecznie poruszać się w sieci. Uczniowie nauczyli się radzenia z niezliczoną ilością kont internetowych oraz tworzenia długich, skomplikowanych i niepowtarzalnych haseł.