11 LISTOPADA NA STRZELNICY

Uczniowie klas mundurowych uczcili Narodowe Święto Niepodległości biorąc udział w Turnieju Strzeleckim Służb Mundurowych o Puchar Burmistrza Gminy i Miasta Proszowice.

W dniu 11 listopada 2021roku reprezentacja szkoły w składzie: Oliwia Długosz, Bryan Maćkowski, Kacper Konopa, Kornel Tałach, Patryk Michalski, Artur Makola i Dominik Chorązki rywalizowali na strzelnicy w Gniazdowicach gdzie od południa w powietrzu unosił się zapach prochu na przemian z kuszącymi zapachami kuchni polowej. Zawody przeprowadził Klub Sportowy „PETARDA” z Krakowa wraz z 8 krotnym Mistrzem Świata w strzelectwie sportowym Łukaszem Czaplą. Rywalizacja była bardzo wyrównana (do zawodów zgłosiło się 30 drużyn), nasi uczniowie spisali się bardzo dobrze. Drużyna w składzie: Patryk Michalski, Artur Makola i Dominik Chorązki zajęła 5 miejsce – do podium zabrakło tylko 3 punkty. Indywidualnie wypadli również bardzo dobrze uzyskując wynik powyżej 90 punktów (na 100 możliwych) Dominik Chorązki (96 pkt), Patryk Michalski (94 pkt) i Oliwia Długosz (92pkt) znaleźli się w dziesiątce najlepszych strzelców Turnieju.

Wszystkim naszym uczniom bardzo uważnie przyglądał się prowadzący zawody Mistrz Świata w strzelectwie sportowym Łukasz Czapla, pochwalił naszych młodych zawodników, którzy mogli z nim porozmawiać i zrobić sobie wspólne pamiątkowe zdjęcie. Każdy z zawodników otrzymał na zakończenie pamiątkowy medal.

mjr Arkadiusz Kania