Przejdź do treści
slajder1
slajder2
slajder3
slajder4
slajder5
Przejdź do stopki

U ŹRÓDEŁ KULTURY - PROJEKT ZS PROSZOWICE NA LIŚCIE ZADAŃ DOPUSZCZONYCH DO GŁOSOWANIA W 7 EDYCJI BUDŻETU OBYWATELSKIEGO WOJEWÓDZTWA MAŁOPOLSKIEGO

U ŹRÓDEŁ KULTURY  - PROJEKT ZS PROSZOWICE NA LIŚCIE ZADAŃ DOPUSZCZONYCH DO GŁOSOWANIA W 7 EDYCJI BUDŻETU OBYWATELSKIEGO WOJEWÓDZTWA MAŁOPOLSKIEGO

Treść

Nabór pomysłów do 7. edycji BO WM odbył się w październiku 2023 r. Wtedy to Małopolanie zgłosili 291 zadań – większość z nich, aż 274 zostały prawidłowo zgłoszone i przekazane do oceny departamentów. Finalnie o głosy powalczą 232 zadania. Wśród nich projekt  Zespołu Szkół im. Bartosza Głowackiego w Proszowicach pt. "U źródeł kultury".

Projekt edukacyjny "U źródeł kultury" skierowany jest do młodzieży powiatu brzeskiego i proszowickiego - uczniów szkoły podstawowej i ponadpodstawowej w celu zwrócenia uwagi młodego pokolenia na znaczenie historii i tradycji narodowej. Z tego powodu uczniowie wezmą udział w przygotowanych dla nich zajęciach pozalekcyjnych o tematyce historycznej i kulturowej.

Celem zajęć i kolejnych działań jest budowanie świadomej postawy narodowej. Kolejne działania będą polegać na poglądowym zdobywaniu wiedzy w terenie, czyli w czasie wycieczek do miejsc, gdzie tworzyła się kultura narodowa. Wyeksponowane zostaną w ramach zajęć projektowych miejsca związane z początkiem państwowości polskiej: Biskupin, Gniezno, Grodzisko Stradów, Wiślica oraz miejsca mające wpływ na rozwój kultury polskiej. Wyeksponowane zostaną postaci pierwszych pisarzy tworzących w języku polskim - Mikołaj Rej i Jan Kochanowski oraz miejsca związane z ich działalnością.

 

268156