ODSŁONIĘCIE TABLICY UPAMIĘTNIAJĄCEJ ŻOŁNIERZY CICHOCIEMNYCH W MAKOCIACACH Z UDZIAŁEM UCZNIÓW KLAS MUNDUROWYCH ZS PROSZOWICE

W poniedziałek 6 maja 2024 r. w Makocicach została odsłonięta tablica, upamiętniająca żołnierzy Cichociemnych, którzy wylądowali w tym miejscu w kwietniu 1944 roku. Ich pierwszym zadaniem miało być uwolnienie więzionego przez Niemców na ulicy Montelupich w Krakowie pułkownika Józefa Spychalskiego. Tablica została ulokowana na remizie Ochotniczej Straży Pożarnej.

W uroczystości odsłonięcia tablicy uczestniczyli uczniowie klas mundurowych Zespołu Szkół im. Bartosza Głowackiego w Proszowicach. Po zakończeniu uroczystości uczniowie zapoznali się z ofertą edukacyjną i okolicznościową wystawą przygotowaną przez Instytut Pamięci Narodowej oraz Muzeum Armii Krajowej w Krakowie.