Przejdź do treści
slajder1
slajder2
slajder3
slajder4
slajder5
Przejdź do stopki

UCZNIOWIE KLAS MUNDUROWYCH UCZESTNICZYLI W ĆWICZENIACH ZGRYWAJĄCYCH SIŁY I ŚRODKI KRAJOWEGO SYSTEMU RATOWNICZO – GAŚNICZEGO POWIATU PROSZOWICKIEGO PK. "POSZUKIWANY 2024 - ZDARZENIE MASOWE"

UCZNIOWIE KLAS MUNDUROWYCH UCZESTNICZYLI W ĆWICZENIACH ZGRYWAJĄCYCH SIŁY I ŚRODKI KRAJOWEGO SYSTEMU RATOWNICZO – GAŚNICZEGO POWIATU PROSZOWICKIEGO PK.

Treść

23 kwietnia 2024 roku odbyły się ćwiczenia zgrywające siły i środki Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego powiatu proszowickiego. Ćwiczenia odbyły się w miejscowości Sokołowice pod kryptonimem „Poszukiwany 2024 – zdarzenie masowe”.

Strażacy po przybyciu na miejsce ćwiczeń musieli się zmagać z następującymi zadaniami: ewakuacja oraz udzielenie pomocy poszkodowanym w wypadku samochodów osobowych, udzielenie medycznych działań ratowniczych poszkodowanym wraz z ich segregacją w wypadku autokaru z samochodem ciężarowym i osobowym, ugaszenie pożaru samochodu, organizacja punktu medycznego wraz z sprawieniem namiotów w których udzielana była pomoc, poszukiwania terenowe osób, które oddaliły się z miejsca wypadku, organizacja sztabu na potrzeby prowadzonych działań.

258396