NIESTANDARDOWA LEKCJA JĘZYKA NIEMIECKIEGO W INSTYTUCIE GOETHEGO W KRAKOWIE

W dniu 18 kwietnia 2024r. uczniowie z klas: 3B i 2C wzięli udział w lekcji bibliotecznej w Instytucie Goethego w Krakowie.

Zadanie, które uczniowie otrzymali na zajęciach polegało na dotarciu do aforyzmu niemieckiego germanisty Carla Petera Fröhlinga: "Ein Leben ohne Bücher ist wie eine Kindheit ohne Märchen, ist wie eine Jugend ohne Liebe, ist wie ein Alter ohne Frieden" (Życie bez książek jest jak dzieciństwo bez bajek, młodość bez miłości, starość bez spokoju).

Droga do tego aforyzmu prowadziła przez wiele interdyscyplinarnych zadań typu: równanie matematyczne, proste programowanie, praca ze słownikiem, rebusy.

Wszystkie grupy z powodzeniem dotarły do aforyzmu Fröhlinga i zostały pochwalone przez panią lektorkę za umiejętności współdziałania w grupie, znajomość niemieckich słów oraz kulturalne zachowanie.

Uczniowie byli zadowoleni z tej niestandardowej lekcji języka niemieckiego, tak więc za rok z pewnością ponowimy nasze odwiedziny w Instytucie Goethego.