Przejdź do treści
slajder1
slajder2
slajder3
slajder4
slajder5
Przejdź do stopki

ŚWIĘTO MATEMATYKI W ZS PROSZOWICE - MIĘDZYNARODOWY KONKURS "KANGUR MATEMATYCZNY"

ŚWIĘTO MATEMATYKI W ZS PROSZOWICE - MIĘDZYNARODOWY KONKURS

Treść

21 marca 2024 roku miłośnicy „królowej nauk” wzięli udział w Międzynarodowym Konkursie „Kangur matematyczny” w kategorii Junior (klasy I i II liceów i techników, szkoły branżowe I stopnia) i Student (klasy III i IV liceów, III, IV i V techników).

Konkurs wywodzi się z Australii, gdzie został zainaugurowany w latach osiemdziesiątych przez światowej sławy popularyzatora matematyki Petera O'Hallorana. W 1990 roku został po raz pierwszy zorganizowany w Europie na terenie Francji i podobnie jak w Australii zyskał od razu dużą popularność.

Z inicjatywy matematyków francuskich konkurs ogarniał stopniowo coraz więcej krajów europejskich i nie tylko. Międzynarodowy Konkurs "Kangur Matematyczny" jest w chwili obecnej najbardziej masową imprezą matematyczną na świecie.

W Polsce głównym organizatorem Konkursu jest Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych z siedzibą w Toruniu, przeprowadzające Konkurs pod patronatem Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz Polskiego Towarzystwa Matematycznego.

251969