„SZKOŁA BIZNESU SPOŁECZNEGO” W ZS PROSZOWICE

W Zespole Szkół im. Bartosza Głowackiego w Proszowicach realizowano projekt edukacyjny pt. „Szkoła Biznesu Społecznego”. Organizatorem i wykonawcą projektu jest Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Krakowie.

Głównym celem działania jest pokazanie, że biznes to coś więcej niż zysk, a przedsiębiorstwa społeczne to firmy, które tworzą użyteczne miejsca pracy i pomagają osobom, które nie zawsze są w stanie samodzielnie poradzić sobie w życiu.

W trakcie spotkania uczniowie klasy II Technikum grali w grę planszową „Chłopska Szkoła Biznesu”, która pozwala w przyjazny i zabawny sposób zrozumieć zasady rządzące ekonomią społeczną. Gra kładzie szczególny nacisk na aspekt społeczny. Pokazuje, że w biznesie nie tylko liczy się zysk, ale także wspieranie osób potrzebujących. W trakcie zabawy młodzież doświadcza tego jak być przedsiębiorcą i prowadzić działalność gospodarczą skupiając się na drugim człowieku.