WOŚP 2024 – PŁUCA PO PANDEMII. GRAMY DLA DZIECI I DOROSŁYCH

28 stycznia 2024 r. odbył się 32 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wolontariusze z Zespołu Szkół im. Bartosza Głowackiego w Proszowicach przyłączyli się do akcji. Tegorocznej zbiórce towarzyszyło hasło: „Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych".

Od wczesnego niedzielnego poranka grupa blisko 180 wolontariuszy kwestowała na rzecz WOŚP na terenie całego powiatu. Wśród kwestujących byli również uczniowie Zespołu Szkół im. Bartosza Głowackiego w Proszowicach. Kwestowali  w sąsiedztwie kościoła, większych sklepów, na proszowickim rynku. Skuteczność, z jaką zbierali pieniądze w ramach charytatywnej akcji, była w niektórych wypadkach imponująca. Najlepszym wynikiem mogła się pochwalić nasza licealistka Monika Stachak, która wspólnie z Martyną Bugaj zebrała 3698,44 zł.

Przekazany przez społeczność Zespołu Szkół im. Bartosza Głowackiego w Proszowicach voucher na wirtualną strzelnicę został wylicytowany za 330 zł.