Przejdź do treści
slajder1
slajder2
slajder3
slajder4
slajder5
Przejdź do stopki

PLEBISCYT EDUKACYJNY MAŁOPOLSKI ROZSTRZYGNIĘTY. W GRONIE LAUREATÓW POLONISTKA Z ZS PROSZOWICE

PLEBISCYT EDUKACYJNY MAŁOPOLSKI ROZSTRZYGNIĘTY. W GRONIE LAUREATÓW POLONISTKA Z ZS PROSZOWICE

Treść

W piątek 19 stycznia 2024 r. w auli Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie wręczono dyplomy i medale laureatom największego Plebiscytu Edukacyjnego w Małopolsce. W gronie wyróżnionych znalazła się polonistka Zespołu Szkół im. Bartosza Głowackiego w Proszowicach – Pani mgr Małgorzata Słaby.

Nauczyciel to zawód wyjątkowy. Poza wiedzą i doświadczeniem, dobry nauczyciel powinien dysponować umiejętnością nawiązywania relacji z uczniami, budowania relacji opartych na autorytecie i szacunku. Nie jest łatwo jednocześnie być opiekunem młodzieży, liderem, ale i przyjacielem. A te wszystkie cechy posiada Pani profesor Małgorzata Słaby. Z pasją i zaangażowaniem wprowadza uczniów w krąg kultury literackiej, rozbudza zainteresowanie literaturą i szeroko rozumianą kulturą. To wyjątkowy nauczyciel, dla którego ta profesja to nie tylko praca, ale zawód powołanie.

Podczas uroczystej gali nagrody wręczył Maciej Kwaśniewski, redaktor naczelny "Gazety Krakowskiej" i "Dziennika Polskiego". Partnerem honorowym plebiscytu był Uniwersytet Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie. W imieniu Piotra Borka, rektora Uniwersytetu Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie, laureatów honorował Adam Gliksman, kierownik Działu Promocji Uniwersytetu Komisji Edukacji Narodowej.

Wyróżnienie w Plebiscycie Edukacyjnym jest formą podziękowania uczniów i rodziców dla charyzmatycznych i kreatywnych nauczycieli za wysiłek włożony w edukację i wychowanie młodzieży.

Gratulacje dla Pani Profesor.

235918