ORSZAK TRZECH KRÓLI Z UDZIAŁEM UCZNIÓW KLAS MUNDUROWYCH

6 stycznia 2024 r. Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami Proszowic. Tradycja organizacji Orszaku Trzech Króli kultywowana jest w Proszowicach od 10 lat. Uczniowie klas mundurowych Zespołu Szkół im. Bartosza Głowackiego w Proszowicach po raz kolejny uczestniczyli w tym wyjątkowym wydarzeniu.

W tym roku Orszak wyruszył z placu targowego przy ul. Królewskiej. Trzej Królowie poprowadzili orszak przez ulice: Brodzińskiego, Królewską, Reja i 3 Maja, aż do Rynku, gdzie w Kościele Parafialnym odbyła się Msza Święta. W tym roku Orszakowi Trzech Króli przyświecało hasło: „W Jasełkach leży!”.

Wydarzeniem towarzyszącym Orszakowi Trzech Króli był VIII Przegląd Grup Kolędniczych gminy Proszowice, który odbył się w sali widowiskowej Centrum Kultury i Wypoczynku w Proszowicach