Przejdź do treści
slajder1
slajder2
slajder3
slajder4
slajder5
Przejdź do stopki

“TYSIĄCE EMOCJI, TYSIĄCE PRZYGÓD, TYSIĄCE KSIĄŻEK”. PODSUMOWANIE IV MIĘDZYNARODOWEJ EDYCJI VIII OGÓLNOPOLSKIEJ AKCJI BICIA REKORDU W CZYTANIU NA PRZERWIE “PRZERWA NA CZYTANIE”. PODZIĘKOWANIE DLA ZS PROSZOWICE ZA UDZIAŁ W PROJEKCIE

“TYSIĄCE EMOCJI, TYSIĄCE PRZYGÓD, TYSIĄCE KSIĄŻEK”. PODSUMOWANIE IV MIĘDZYNARODOWEJ EDYCJI VIII OGÓLNOPOLSKIEJ AKCJI BICIA REKORDU W CZYTANIU NA PRZERWIE “PRZERWA NA CZYTANIE”. PODZIĘKOWANIE DLA ZS PROSZOWICE ZA UDZIAŁ W PROJEKCIE

Treść

Podobnie jak w latach ubiegłych uczniowie Zespołu Szkół im. Bartosza Głowackiego w Proszowicach realizowali projekt "Przerwa na czytanie". Za udział w miedzynarodowej akcji czytelniczej szkoła otrzymała pamiątkowy certyfikat. 

Podsumowanie akcji:

  • Oficjalnie ogłaszamy, że w IV Międzynarodowej edycji Przerwy na czytanie w 2023 r. czytało 563 800 osób z Polski i świata! Jest to imponujący wynik. Tegoroczna edycja była wyjątkowa bowiem chętni korzystali z książek nie tylko w formie papierowej, ale dzięki Legimi w formie ebooków i synchrobooków. celem jest pokazanie, że czytanie jest atrakcyjną rozrywką, może integrować całe społeczności, a tym samym dawać radość i zadowolenie.
  • W 2023 r. akcji zgłosiły się 2982 placówki (więcej niż w zeszłym roku). Pobiliśmy rekord w liczbie placówek biorących udział w tegorocznej akcji tj. 2815 instytucjach w Polsce i 27 innych państwach. Prawie podwoiła się liczba uczestniczących placówek zagranicznych, w 2023 r. były to 84 palcówki.
  • Najwięcej, bo 20 placówek zagranicznych zgłosiło się z Wielkiej Brytanii (Anglia i Szkocja), aż 12 placówek z USA, 8 placówek z Irlandii i tyle samo z Litwy. Do akcji zgłosiły się też 4 szkoły z Francji, po 3 szkoły z Czech, Grecji, Niemiec i Włoch, po 2 placówki z Maroka, Turcji i Norwegii. Poza tym w akcji brały udział szkoły polskie z Danii, Belgii, Cypru, Szwajcarii, Ukrainy, Rosji, Holandii, Gruzji, Szwecji, Australii, Austrii, Hiszpanii, Kazachstanu, a nawet z Kanady.
  • Akcja była realizowana w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”. Patronat Honorowy nad akcją objęła Fundacja ABCXXI Cała Polska czyta dzieciom, Marszałek Województwa Lubuskiego Elżbieta Anna Polak, Ośrodek Rozwoju Edukacji oraz Ośrodek Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą. Patronat medialny nad akcją objęło: Fundacja Powszechnego Czytania, Polska Sekcja IBBY, Stowarzyszenie EBIB- Elektroniczna Biblioteka, Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, Biblioteki Szkolne Online, LEGIMI, Międzynarodowy Festiwal Literatury Dziecięcej - Rabka Festival.
235920