Przejdź do treści
slajder1
slajder2
slajder3
slajder4
slajder5
Przejdź do stopki

MIĘDZYNARODOWY KONKURS INFORMATYCZNY „BÓBR” 2023 W ZS PROSZOWICE

MIĘDZYNARODOWY KONKURS INFORMATYCZNY „BÓBR” 2023 W ZS PROSZOWICE

Treść

Zespół Szkół im. Bartosza Głowackiego w Proszowicach po raz drugi rekomendował uczniów do udziału w międzynarodowym konkursie informatycznym "Bóbr". Do rozwiązywania zadań konkursowych w bieżącej edycji onkursu  w kategorii "Senior" przystąpiło 13 licealistów z klasy IIIA oraz IIIB. Wyniki poznamy w grudniu.

Konkurs Bóbr to polska edycja międzynarodowego konkursu, który każdego roku odbywa się dokładnie w tym samym czasie w ponad pięćdziesięciu krajach na całym świecie. Bóbr powstał na Litwie w 2004 roku, natomiast do Polski zawitał w 2006 roku.

Międzynarodowy Konkurs Informatyczny Bóbr nie jest kolejnym, nudnym konkursem edukacyjnym, lecz nowoczesnym przedsięwzięciem zrealizowanym w nowoczesny sposób.

Głównym celem konkursu jest rozwój i kształtowanie myślenia analitycznego, algorytmicznego i komputacyjnego oraz popularyzacja umiejętnego posługiwania się technologią informacyjną i komunikacyjną wśród uczniów na wszystkich etapach edukacyjnych.

Konkurs Bóbr przyczynia się również do stworzenia okazji do wymiany doświadczeń i wiedzy między uczniami i nauczycielami z różnych szkół z całego świata.

213069