SUKCES UCZNIÓW ZS PROSZOWICE W BIEGU DLA NIEPODLEGŁEJ

W piątek 3 listopada 2023 r. po raz piąty odbył się Bieg Dla Niepodległej, którego organizatorami byli: Szkoła Podstawowa Nr 2 w Proszowicach oraz burmistrz Gminy i Miasta Proszowice. Na starcie stanęło 172 zawodników. Rywalizowali oni w sześciu kategoriach: dziewczęta klas IV-VI, VII-VIII i szkoły średnie. Znakomicie spisali się nasi reprezentanci zajmując odpowiednio I i II miejsce w kategorii dziewcząt oraz I miejsce w kategorii chłopców.

Zawodnicy biegli ulicą Królewską, 3 Maja do Rynku Głównego gdzie obok Centrum Kultury i Wypoczynku ustawiona była meta. Celem corocznego biegu było m.in. uczczenie 105. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, krzewienie postaw patriotycznych, kształtowanie umiejętności pracy w zespole, popularyzacja biegania jako znakomitej formy spędzania wolnego czasu, rekreacji oraz sportowej rywalizacji. Długość całej trasy dla wszystkich kategorii wiekowych wyniosła około 1200 metrów. Po ceremonii wręczenia nagród uczestnicy wspólnie odśpiewali hymn państwowy.

Wyniki V Biegu dla Niepodległej:

Dziewczęta szkoły średnie

1.miejsce Luty Zuzanna - ZS Proszowice

2.miejsce Łyduch Aleksandra - ZS Proszowice

3.miejsce Sroga Aleksandra - ZS Piotrkowice

Chłopcy szkoły średnie

1.miejsce Sokół Dawid - ZS Proszowice

2.miejsce Klosowski Dawid - ZS Proszowice

3.miejsce Sekunda Adam- ZS Piotrkowice

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy, a uczestnikom biegu dziękujemy za aktywny udział!