PRZERWA NA CZYTANIE W ZS PROSZOWICE

Społeczność Zespołu Szkół im. Bartosza Głowackiego w Proszowicach kolejny raz włączyła się w akcję „Przerwa na czytanie”, zorganizowaną przez Bibliotekę Pedagogiczną Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim.

Akcja „Przerwa na czytanie” została zorganizowana w ramach obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”. Główną ideą projektu jest promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, zachęcenie do sięgania po książkę w każdym miejscu i czasie.

„Przerwa na czytanie” to coraz chętniej realizowana akcja czytelnicza w Polsce i na świecie. W ubiegłym roku „Przerwę na czytanie” zrealizowało 2667 instytucji w Polsce i 22 innych państwach. Dodatkowo został ustanowiony niewyobrażalny rekord w liczbie osób czytających na przerwie i wyniósł on 578 000 433 osób. Cieszymy się, że społeczność Zespołu Szkół im. Bartosza Głowackiego w Proszowicach i w tym roku jest częścią tego niezwykłego wydarzenia czytelniczego.

W tym roku dzięki współpracy z firmą LEGIMI udostępniono uczniom bezpłatny dostęp do książek w formie ebooków i synchrobooków. Książki są w języku polskim, angielskim i ukraińskim, dla różnych grup wiekowych, możecie być pewni - dla każdego coś dobrego! Strona jest aktywna do końca października.

Instrukcja obsługi strony:

1. Wejdź na stronę www.legimi.pl/przerwa-na-czytanie/

2. Kliknij „dalej”.

3. Wybierz książkę, a następnie zaloguj się lub zarejestruj w Legimi.

4. Pobierz aplikację mobilną Legimi. Po zalogowaniu się wybrana książka znajdzie się na Twojej wirtualnej półce.