10 - LECIE UTWORZENIA KLAS MUNDUROWYCH W ZS PROSZOWICE

W tym roku minęło 10 lat od utworzenia w Zespole Szkół im. Bartosza Głowackiego w Proszowicach klas mundurowych. Patronat wojskowy nad klasami mundurowymi sprawuje 5 Batalion im. gen. Stanisława Hallera w Krakowie, a zajęcia teoretyczne i praktyczne odbywają się pod okiem doświadczonych żołnierzy - zajęcia wojskowe prowadzi major Wojska Polskiego w oparciu o wytyczne Ministerstwa Obrony Narodowej. Wyjazdy survivalowe umożliwiają właściwe przygotowanie kandydatów do testów sprawnościowych podczas rekrutacji do pracy w służbach mundurowych.

Na przestrzeni dekady wielu absolwentów podjęło naukę na studiach wyższych m.in.: Wyższej Szkole Policyjnej, Akademii Wojsk Lądowych, Wyższej Szkole Aspirantów Pożarnictwa oraz służbę w jednostkach wojskowych: 6 Dywizji Powietrznodesantowej , 11 Małopolskiej Brygadzie WOT i innych. Ponadto wielu absolwentów, po przeszkoleniu wojskowym i złożeniu przysięgi, jest żołnierzami rezerwy. Pełnią także służbę w policji i strukturach organizacyjnych państwowej oraz ochotniczej straży pożarnej.

Z okazji jubileuszu został wybity pamiątkowy medal. Szkolne obchody uświetnili swą obecnością przedstawiciele wojska oraz wojskowych organizacji i stowarzyszeń, z którymi szkoła współpracuje.