Przejdź do treści
slajder1
slajder2
slajder3
slajder4
slajder5
Przejdź do stopki

NASZE DZIEDZICTWO - PROJEKT ZS PROSZOWICE NA LIŚCIE ZADAŃ W 6 EDYCJI BUDŻETU OBYWATELSKIEGO WOJEWÓDZTWA MAŁOPOLSKIEGO

NASZE DZIEDZICTWO - PROJEKT ZS PROSZOWICE NA LIŚCIE ZADAŃ W 6 EDYCJI BUDŻETU OBYWATELSKIEGO WOJEWÓDZTWA MAŁOPOLSKIEGO

Treść

Miło nam poinformować, że zgłoszony przez Zespół Szkół im. Bartosza Głowackiego w Proszowicach projekt pt. "Nasze dziedzictwo" znalazł się na liście zadań 6 edycji Budżetu Obywatelskiego województwa małopolskiego.

Projekt edukacyjny „Nasze dziedzictwo” ma za zadanie zaangażować młode pokolenie uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych do aktywnego poznawania historii i kultury swojego narodu i regionu. W tym celu zorganizowane zostaną przez nauczycieli ZS w Proszowicach zajęcia dla uczniów powiatu proszowickiego i brzeskiego chcących uczestniczyć w działaniach pozalekcyjnych. Zadania te przybliżą historię i kulturę narodu doświadczonego wojną. Ich celem będzie budowanie świadomej postawy narodowej, identyfikującej jednostkę z kulturą narodową i lokalną.

Celem kolejnych zadań realizowanych w ramach projektu jest poglądowe i bezpośrednie poznanie wybranych wydarzeń historycznych i kulturowych mających wpływ na trwałość kultury i historii narodu oraz regionu. Wyeksponowane zostaną działania i postawy Ludwika Hieronima Morstina związanego z Pławowicami oraz Zygmunta Marca urodzonego w Opatkowicach.

213072