MIEJSCA NA PODIUM DLA DRUŻYN ZS PROSZOWICE W BIEGU SZTAFETOWYM

Na trasie z Koniuszy do Proszowic odbył się  26 września 2023 r. doroczny bieg sztafetowy im. gen. Bolesława Nieczui-Ostrowskiego dla uczczenia 79. rocznicy powstania Rzeczpospolitej Partyzanckiej. Rywalizowały dzieci i młodzież ze szkół podstawowych i średnich. Na podium stanęły drużyny  Zespołu Szkół w Proszowicach zajmując odpowiednio I i II miejsce.

Biegacze wystartowali spod budynku poczty w Koniuszy, gdzie w czasie II wojny mieściła się siedziba Urzędu Gminy oraz konspiracyjna siedziba władz miechowskiego Inspektoratu Rejonowego Armii Krajowej. Młodzież pobiegła tym samym szlakiem, który w lipcu 1944 roku pokonali partyzanci, aby na dwa tygodnie zająć uwolnione od okupantów niemieckich Proszowice.

Wyniki sztafety:

Szkoły średnie: 1. ZS Proszowice I (Polina Zdebska, Varvara Zdebska, Snizana Koshelenkova, Artem Pleskah, Nikita Pavluk, Nikita Stupachenko, Zuzanna Luty, Oleksandra Uvarova, Artem Varvanin, Kacper Kwiecień, opiekun Andrzej Żurek), 2. ZS Proszowice II, 3. ZS Piotrkowice Małe I, 4. ZS Piotrkowice Małe II