TIKOWY ANGIELSKI – PODSUMOWANIE DZIAŁAŃ W RAMACH INNOWACJI PEDAGOGICZNEJ Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO W ROKU SZKOLNYM 2022/23

TIKOWY ANGIELSKI – PODSUMOWANIE DZIAŁAŃ  W RAMACH INNOWACJI PEDAGOGICZNEJ Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO W ROKU SZKOLNYM 2022/23

Innowacja pedagogiczna pt. „Tikowy angielski”  realizowana w Zespole Szkół im. Bartosza Głowackiego w Proszowicach w klasach licealnych w roku szkolnym 2022/23 miała na celu zainteresowanie i zmotywowanie uczniów do nauki języka angielskiego, który we współczesnym świecie jest szansą na lepszą przyszłość i daje wiele różnych możliwości rozwoju.

Aby osiągnąć ten cel, niezbędne jest uatrakcyjnienie sposobu nauczania i uczenia się języka obcego w szkole a dzięki atrakcyjnej formie zajęć i różnorodnym metodom i formom pracy uczniowie rozwijają swoje kompetencje kluczowe w tym cyfrowe  i językowe. W odpowiedzi na rosnące zainteresowanie młodzieży technologią i narzędziami TIK powstała inspiracja do innowacji. Pozwoliła ona łatwiej i szybciej uczyć się języka obcego poprzez połączenie nauki języka angielskiego z wykorzystaniem technik informacyjnych, czyli komputera, tabletu, telefonu komórkowego, okularów VR, kilku aplikacji ułatwiających naukę języka obcego.