LUDZIE NIE UMIERAJĄ, TYLKO WYMYKAJĄ SIĘ NASZYM OCZOM - ZMARŁA PROFESOR MARIA KRAWIEC

Z głębokim żalem przyjęliśmy informację o śmierci Pani profesor Marii Krawiec  - emerytowanej nauczycielki matematyki w Liceum Ogólnokształcącym w Zespole Szkół im. Bartosza Głowackiego w Proszowicach.

Maria Krawiec urodziła się w 1936 r. w miejscowości Pławo. W 1954 r. ukończyła Liceum Pedagogiczne w Mielcu i rozpoczęła studia na Wydziale Matematyczno – Fizycznym w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Krakowie, gdzie w 1958 r. uzyskała tytuł magistra matematyki.

Po studiach rozpoczęła pracę w Liceum Ogólnokształcącym w Proszowicach.Wielokrotnie nagradzana za osiągniecia wychowawcze i dydaktyczne nagrodami Kuratora Oświaty i Dyrektora Szkoły. W 1979 r. uhonorowana Złotym Krzyżem Zasługi.

Zapisała się wielkimi zgłoskami na kartach historii tutejszej szkoły. W pamięci nas wszystkich pozostanie jako człowiek oddany swojej pracy, otwarty na problemy uczniów, inspirujący do intelektualnych wyzwań oraz życzliwy wychowawca i mądry przyjaciel.

Rodzinie i Bliskim składamy szczere wyrazy współczucia.

Dyrekcja, Rada Pedagogiczna, Pracownicy, Uczniowie i Absolwenci
Zespołu Szkół im. Bartosza Głowackiego w Proszowicach