WSPÓŁZAWODNICTWO O PUCHAR DOWÓDCY 5 BATALIONU DOWODZENIA W KRAKOWIE

W dniu 31 maja 2023 r. na terenie GOSz Pasternik odbyło się współzawodnictwo klas mundurowych o Puchar Dowódcy 5 Batalionu Dowodzenia.

Zawody rozpoczęły się o godzinie 10.00. Na linii startu zameldowali się  uczniowie klas o profilu mundurowym ze szkół województwa małopolskiego i śląskiego. Wśród nich byli również nasi uczniowie, którzy musieli zaliczyć kilka konkurencji o zróżnicowanym stopniu trudności, a były to m.in.:  marszobieg na trasie około 5 km z zaliczeniem punktów kontrolnych tj. składanie i rozkładanie broni, nawiązywanie łączności, udzielanie pierwszej pomocy, rzut granatem czy też czołganie na odcinku 50 m. Oprócz tego uczniowie musieli się wykazać znajomością stopni wojskowych i określania współrzędnych na mapie. Nasi reprezentanci bardzo dzielnie walczyli we wszystkich konkurencjach i godnie reprezentowali szkołę. W tym roku nie udało nam się wygrać, ale zawodnicy obiecali solidnie trenować, by w przyszłym roku ponownie powalczyć o puchar.

252005