Przejdź do treści
slajder1
slajder2
slajder3
slajder4
slajder5
Przejdź do stopki

WZRUSZAJĄCE POŻEGNANIE MATURZYSTÓW AD 2023

WZRUSZAJĄCE POŻEGNANIE MATURZYSTÓW AD 2023

Treść

W piątek 28 kwietnia 2023 r. kolejny rocznik absolwentów Liceum Ogólnokształcącego i Technikum opuścił mury Zespołu Szkół im. Bartosza Głowackiego w Proszowicach. To było wyjątkowo wzruszające pożegnanie maturzystów. Teraz przed nimi egzamin maturalny.

Okolicznościowe przemówienie Pani Dyrektor mgr Dorota Król rozpoczęła od przywołania fragmentu piosenki Ryszarda Rynkowskiego: „Szczęśliwej drogi już czas, mapę życia w sercu masz”. Życzyła abiturientom dobrych życiowych wyborów, powodzenia i szczęścia w dorosłym życiu i zadeklarowała mocne trzymanie kciuków na egzaminie maturalnym.

Uczniowie wyróżniający się w nauce otrzymali świadectwa z czerwonym paskiem, dyplomy i nagrody, a ich rodziców Dyrektor szkoły oraz Rada Pedagogiczna uhonorowali "Listem gratulacyjnym". Nagrodzono również zasłużonych sportowców. Maturzyści z klasy mundurowej odebrali odznaki kadetów - absolwentów i po raz ostatni chóralnie pozdrowili nauczyciela przysposobienia wojskowego słowami: „Czołem Panie Majorze”.

W trakcie uroczystości podziękowano także rodzicom tegorocznych maturzystów za zaangażowanie w bieżące życie szkoły i udzielone wsparcie we wszystkich obszarach jej działalności.

Podziękowania rodziców, uczniów i wychowawców wzruszyły wszystkich do łez, ale pożegnania są zawsze trudne. Na koniec pozostało jedynie wspólnie zanucić z łezką w oku: ” Ale to już było, i nie wróci więcej…”

Kochani Maturzyści! Połamania pióra i powodzenia we wszystkim, czego się podejmiecie.

251966