Przejdź do treści
slajder1
slajder2
slajder3
slajder4
slajder5
Przejdź do stopki

DZIEŃ OTWARTY 2023 W ZS PROSZOWICE

DZIEŃ OTWARTY 2023 W ZS PROSZOWICE

Treść

Chłodny dzień nie zniechęcił kandydatów do Zespołu Szkół w Proszowicach do poznania placówki "od środka". Ponad 200 uczniów klas VIII szkół podstawowych z powiatu proszowickiego i ościennych odwiedziło Zespół Szkół im. Bartosza Głowackiego w Proszowicach podczas Dnia Otwartego. Przybyli z wychowawcami i rodzicami. Serdecznie przywitani przez kierownictwo placówki rozpoczęli swój pierwszy spacer edukacyjny po szkole w towarzystwie uczniów - przewodników.

Na młodzież czekało mnóstwo atrakcji i niespodzianek: pokazy musztry i defilada uczniów klas mundurowych, prezentacje sprzętu wojskowego przygotowane przez żołnierzy 5 Batalionu Dowodzenia w Krakowie, przedmiotowe lekcje otwarte z wykorzystaniem multimediów, okularów VR, interaktywne quizy językowe, zagadki literackie, gry i zabawy matematyczne, zajęcia warsztatowe pierwszej pomocy, pokazy druku 3D i zajęcia z robotyki.

Pokazy doświadczeń z biologii, fizyki i chemii prezentowane przez licealistów z klasy medycznej zyskały wielu widzów. Efektowne wulkany i mieszaniny mieniące się kolorami wzbudzały zachwyt, a goście nagrodzili młodych chemików gromkimi brawami.

Dla kandydatów do klasy mundurowej przygotowano specjalne tory sprawnościowe oraz udostępniono wirtualną strzelnicę laserową.

235887