BARTOSZU, BARTOSZU, OJ NIE TRAĆWA NADZIEI… DZIEŃ PATRONA W ZS PROSZOWICE

W tym roku przypada 265 rocznica urodzin bohatera narodowego wywodzącego się z naszej ziemi. Jako szkoła, której patronem jest Bartosz Głowacki, mamy zaszczyt i obowiązek w sposób szczególny uczcić pamięć bohatera spod Racławic.

W programie uroczystości, oprócz pokazów musztry w wykonaniu kadetów klas mundurowych, znalazł się turniej pt. „Giganci historii” – uczniowski konkurs o historii lokalnej, faktach i postaciach ziemi proszowickiej.

Szkolne święto to także sposobność wyróżnienia uczniów – uczestników konkursów międzynarodowych, krajowych, pochwalenia się sukcesami naukowymi i sportowymi.

Podsumowano również powiatowe konkursy historyczne,: „Gen. August Emil Fieldorf „Nil" - człowiek nie do złamania" oraz „II wojna światowa w powiecie proszowickim" - adresowane m.in. do uczniów szkół podstawowych w powiecie proszowickim.