30 OLIMPIADA ZDROWIA PCK - ETAP SZKOLNY

29 marca 2023 r. uczniowie klasy 1C i 2B Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół im. Bartosza Głowackiego w Proszowicach przystąpili do etapu szkolnego 30. Olimpiady Zdrowia PCK.

Olimpiada polega na zorganizowaniu czteroetapowego konkursu dla dzieci i młodzieży: szkolny, rejonowy, wojewódzki i finał ogólnopolski w celu wyłonienia najlepszych liderów zdrowia.

Na każdym etapie Olimpiady uczestnicy rozwiązują test wiedzy, obejmujący zagadnienia związane z promocją zdrowia, zdrowym stylem życia, zdrowym żywieniem, promowaniem aktywności fizycznej, ekologii, w tym przeciwdziałaniu marnowania żywności i surowców.

Dodatkowo każdy z uczestników Olimpiady przeprowadza w swojej społeczności szkolnej i lokalnej akcję prozdrowotną - promującą zdrowy styl życia, która jest prezentowana I oceniana podczas etapu okręgowego i ogólnopolskiego.