foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Time school Time schoolTime schoolTime schoolTime schoolTime school

Wolontariusze z Zespołu Szkół im. Bartosza Głowackiego w Proszowicach włączyli się do ogólnopolskiej akcji Caritas "Tak, pomagam!". Zbiórka żywności została przeprowadzona w supermarketach i sieciach handlowych na terenie Proszowic.

 

Podczas bożonarodzeniowej zbiórki wolontariusze zbierali artykuły spożywcze z długim terminem przydatności do spożycia oraz łatwe w przechowywaniu, z których najuboższe rodziny i placówki Caritas przygotują świąteczne posiłki. Boże Narodzenie to czas, kiedy każdemu człowiekowi potrzebna jest bliskość drugiego człowieka. Za pomocą prostego gestu można pokazać ludziom, którzy z różnych życiowych powodów znaleźli się w ciężkiej sytuacji, że nie są sami. Caritas pragnie na święta dotrzeć z pomocą do jak największej liczby osób niedożywionych i żyjących w ubóstwie, aby każdy mógł cieszyć się wigilijnym posiłkiem. Produkty zebrane podczas zbiórki trafią do najbiedniejszych dzieci, rodzin wielodzietnych, osób samotnie wychowujących dzieci, bezdomnych, chorych i bezrobotnych, a także do osób pracujących, których nie stać na zakup żywności. 

 

 

Agnieszka Głowicka-Polkowska

Copyright © 2021 High School Rights Reserved.