KONKURS PLASTYCZNY - 25 ROCZNICA PRZYSTĄPIENIA POLSKI DO NATO

12 marca 1999 r, w mieście Independence w Stanach Zjednoczonych formalnie przekazano na ręce amerykańskiej sekretarz stanu Madeleine Albright przyjęty przez Polskę dokument ratyfikacyjny Traktatu Północnoatlantyckiego. Czas i miejsce tego aktu ma dziś znaczenie symboliczne, ale wówczas była to jednoznaczna i jasna deklaracja, w której wolna i demokratyczna Polska  określiła wizję swojego bezpieczeństwa i wskazała kierunek, w jakim chce je dalej rozwijać. W ramach obchodów  25. rocznicy członkostwa Polski w NATO  w Zespole Szkół im. Bartosza Głowackiego w Proszowicach, oprócz okolicznościowej gazetki przygotowanej przez uczniów klas mundurowych, przeprowadzono również  konkurs plastyczny poświęcony tej rocznicy.

Laureatami konkursu zostali:

Natalia Gajda - 1C

Anita Kubeczko - 1T

Kacper Fryt kl. - 1T

Bartosz Pławecki - 1D

Nikola Franczak - 1C

Laureaci zostaną wyróżnieni dyplomami i upominkami. Prace laureatów można oglądać na okolicznościowej wystawie zorganizowanej na szkolnej strzelnicy.