Święto Niepodległości to wyjątkowe święto obchodzone corocznie 11 listopada dla upamiętnienia odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918, po 123 latach zaborów (1795–1918). Proponujemy uczcić rocznicę odzyskania niepodległości na sportowo. Razem, choć każdy indywidualnie, możemy zamanifestować jedność, radość, wolność.

W biegu mogą wziąć udział wszyscy uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły (można zaprosić do udziału rodziny i znajomych). Wirtualny Bieg Niepodległości w tym roku to wydarzenie o wyjątkowym charakterze. Nie możemy spotkać się tłumnie na starcie, ale każdy z nas może zamanifestować swój patriotyzm poprzez udział w biegu wirtualnym. Każdy uczestnik sam wybiera miejsce biegu, marszu (np.: bieżnia domowa, park). Bieg wystartuje 11 listopada 2020 roku, każdy może do nas dołączyć przez kilka kolejnych dni. Wydarzenie trwać będzie od 11 do 15 listopada. Godzinę i dzień startu uczestnik ustala sobie samodzielnie.

Wirtualny Bieg Niepodległości to bieg lub marsz na dystansie:
1111m lub 1918 m,( dla rowerzystów min. 11,11 km.) więc włączcie dowolną aplikację i biegajcie z nami. Każdy wybiera dowolny dystans i przesyła zdjęcie lub krótki filmik z przyczepionym numerem startowym jako udokumentowanie swojego uczestnictwa. Zdjęcia lub filmiki uczestnicy biegu mogą również umieszczać na swoich forach społecznościowych.

Andrzej Żurek

mjr Arkadiusz Kania