Uczennice klasy IV Technikum w zawodzie technik ekonomista uzyskały kwalifikacje do finału XXII edycji konkursu wiedzy z rachunkowości i finansów, organizowanego przez Stowarzyszenie Księgowych w Polsce Oddział Okręgowy w Krakowie. W zawodach finałowych Zespół Szkół reprezentować będą: Katarzyna Łakoma i Patrycja Klasa.

Konkurs ma na celu popularyzowanie wiedzy i umiejętności z zakresu rachunkowości i finansów.  Organizowany jest nieprzerwanie od 1996 roku przez Stowarzyszenie Księgowych w Polsce Oddział Okręgowy w Krakowie. Realizacja konkursu przebiega przy współpracy z Kuratorium Oświaty w Krakowie i ponadgimnazjalnymi szkołami z województwa małopolskiego zainteresowanymi podnoszeniem poziomu nauczania rachunkowości i finansów oraz wyszukiwaniem najbardziej utalentowanej młodzieży ukierunkowanej na zawody związane z rachunkowością.

Agnieszka Głowicka-Polkowska