„Upoluj swoją książkę" to pilotażowy projekt adresowany do młodzieży licealnej w Polsce. Kampanię organizuje Instytut Książki wraz z Krakowskim Biurem Festiwalowym, pod Honorowym Patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej. Do ogólnopolskiego projektu zakwalifikowało się także proszowickie Liceum Ogólnokształcące.

Projekt „Upoluj swoja książkę" realizowany jest od 2 do 30 listopada 2017 r. W tym okresie uczniowie szkół ponadpodstawowych na terenie całego kraju otrzymają bezpłatny dostęp do 12 bestsellerowych e-booków i audiobooków o różnej tematyce: od fantasy do reportażu, przez kryminał po biografię czy poradniki.

Co zrobić by przyłączyć się do „polowania"?

1. Pobrać darmową aplikację Woblink.com na smartfona.
2. Zeskanować kod QR z plakatu i uzyskać dostęp do książek w formie e-booka i audiobooka.
3. Czytać za darmo i polecać książki innym.

Agnieszka Głowicka-Polkowska